Condition: Fresh Stock
Warranty: (1) One Year Replacement Warranty
Lifetime expectancy: 3-5 years
Manufacturer: UPSBatteryCenter
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 12Ah
Terminal Type: F2
Weight: 7.92lbs
Length: 5.95" (151 mm)
Width: 3.86" (98 mm)
Height: 3.7" (94 mm)
Height Over Terminal: 3.94" (100 mm)
Container Material: ABS (Optional UL94-HB & UL94-V0)
Manufactured and sold exclusively by UPSBatteryCenter.
Condition: Fresh Stock
Lifetime expectancy: 3-5 years
Manufacturer: UPSBatteryCenter
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 12Ah
Terminal Type: F2
Weight: 7.92lbs
Length: 5.95" (151 mm)
Width: 3.86" (98 mm)
Height: 3.7" (94 mm)
(2) 12V 12Ah F2 - Compatible Battery Set for Belkin FC61000-EUR by UPSBatteryCenter
Description
Nominal Voltage: 12V
Length: 5.95" (151 mm)
Width: 3.86" (98 mm)
Height: 3.7" (94 mm)
Nominal Voltage: 12V
Length: 5.95" (151 mm)
Width: 3.86" (98 mm)
Height: 3.7" (94 mm)