Compatible Models:
for ASUS G55 Series: G55VW
for ASUS G70 Series: G70G, G70S, G70SG
forNote:
forNot Compatible with G750jz G750jh G750jy G751jt G751jy
Genuine Original 19.5V 9.23A 180W Laptop Charger F FA180PM111 ac Power Adapter for Asus ROG G750JM G751JM G750JS
Description
Product specification
Input: 100-240V 50-60HZ (World-wide used)
Output:19.5V 9.23A
Total Watt: 180W
Connector Diameter: 5.5*2.5mm
Outlet: 3-prong
Adapter DC Cable:1.8m Dimensions
Package: 1 piece for 19.5V 9.23A 5.5*2.5mm