Model Description: CSB HC1221W, HZS12-5HR Replacement Battery Compatibility: CSB HC1221W, PowerStar HZS12-5HR Condition: Brand New Includes: 12V 5Ah w/ Recessed Terminals Battery Warranty: 1 year replacement warranty Life time expectancy: 3-5 years Manufacturer: UPS Battery Center Ltd. The CSB HC1221W, PowerStar HZS12-5HR compatible replacement battery is a high a quality battery that is designed to provide excellent performance and long life in UPS Devices. This high quality battery will restore the performance and reliability of your UPS. Voltage: 12V Capacity: 5Ah Terminal Type: Recessed Terminals - F2/F1 (+ F2 / - F1) Weight: 3.97 lbs Length: 5.51" (140 mm) Width: 1.89" (48 mm) Height: 4.02" (102 mm) Manufactured and sold exclusively by UPSBatteryCenter
Max Price
Price dynamics
9%
Description