This Panduit LWC75-H25-L latching wire clip mount is made of nylon 6.6 and has an integral flanged barb that is pressed into a 0.25" diameter panel hole to lock in place. The clip has a maximum bundling diameter of 0.75" and allows cable to be attached or detached without disturbing the clip mount. This natural-colored latching wire clip is Underwriters Laboratories Recognized (UR) for quality assurance, complies with Restriction of Hazardous Substances (RoHS) regulations, and is suitable for securing and supporting electrical cables.
Panduit LWC75-H25-L Latching Wire Clip, Nylon 6.6, Push Barb Mounting Method, Natural, 0.75" Max Bundle Diameter, 0.97" Height, 0.87" Width, 1.45" Length (Pack of 50)